Americký štýl

Autor: Andrea Holásková | 13.6.2011 o 13:40 | (upravené 13.6.2011 o 14:24) Karma článku: 2,72 | Prečítané:  604x

Cez víkend som si náhodou zapla stanicu MTV, kde akurát fičala jedna z amerických reality show. Táto show spočíva hlavne v tom, že isté dievča, bezpochýb zároveň aj maznáčik milujúcej mamičky a drsného otecka, kto vie prečo, chodila s dvoma chlapcami naraz. Chlapci mladí, vyšportovaný, akoby vystrihnutí naozaj z nejakého klasicky úchvatného amerického seriálu, že fakt aj na Slovensku by sa za takým nejedna otočila. Dievča, povedzme si, nič moc. Oči ďaleko od seba, nohy do X, nos ako nemenovaná slovenská moderátorka... Rozmaznené dievčatko, ktoré len teraz pochopilo, že chodenie s dvomi naraz nemôže dopadnúť nijak inak, len fiaskom a rozchodom minimálne jedným z nich.

Prekvapivé bolo, že toto dievča si neváhala zavolať na víkend k sebe domov obidvoch nič netušiacich mužov naraz. Ide hlavne o to, že sa nevie rozhodnúť, koho CHÚĎA, ľúbi viac. Čo teda urobiť? Predsa len je to neľahká situácia, keď si má niekto vybrať jednu jedinú hračku, keď je ich na pulte zopár desiatok až stoviek... Nuž, tak si zavolala na pomoc niekoho, kto ju verne pozná - svojich rodičov. Matku, ktorá si rada obzrie vyšportované telo dcérinho zajačika a otca, ktorý len keď sa postaví pripomína neporaziteľnú bytosť z nejakého fantasmagoriálneho filmu so Segalom.

Všetko sa to začalo, hádajme čím, prekvapením oboch pánov na holenie, ktorí o sebe doteraz netušili a až teraz vlastne zistili, že ich princezná nie je len ich. Navyše sa narovinu dozvedia, že ONA nevie, koho ľúbi viac a preto si zavolala pomoc. Keď v tom, zrazu, vojde dnu spomínaná dvojka - rodičia. Otec svižným hlasom zareve ako mocný kráľ džungle, že v jeho dome sa nikto s jeho dcérou nebude objímať, nebude sa bozkávať a v žiadnom prípade nevkročí do jej izby. Vzápätí vezme chlapcom vaky, aby sa pozrel čo v nich potencionálni partneri jeho hviezdičky ukrývajú. Nikoho by asi nenapadlo, čo sa v tajomnom vaku môže nachádzať. Znenazdajky otec vytiahne z prvej tašky veľkú lepiacu pásku. Pre boha na čo ju ten chlapec bral so sebou??? V druhom vaku sú už veci zaujímavejšie a bez pochýb na dvojdňový víkend aj nevyhnutné. Suspenzor a zopár zlaté medajlí. Nuž, americká mentalita. Každí sa má čím pýšiť na rozdiel od nás, skromných slovákov.

Chlapci zrazu dostanú od otecka výslužku. Dve tmavé tričká, úplne rovnaké, aby jeden druhému nezávidel. Na jednom stojí nápis: "Blbec 1", na druhom: "Blbec 2". Problém nastáva pri určení, kto je väčším blbcom, aby sa mohli tričká patrične rozdeliť. Nakoniec si chlapci tričká prisvoja a bez problémov oblečú. O kúsok veselší tatko vezme chlapcov von a ukáže im, kde je ich miesto a kde strávia dnešnú noc. Týmto štvorhviezdičkovým hotelom s plnou penziou nie je žiadny Hilton Palace, ale búda pre psa, ktorý je navyše plný jeho exkrementov. Ďalšou, veľmi pozitívnou správou je oznámenie, akou formou mladí budú vstupovať a vychádzať z domu. Miesto na to určené je malý otvor v dverách, celý oslintaný a zašpinený od psa. Ako inak, keď tento otvor je určený, teda lepšie povedané donedávna bol určený len pre neho. Chlapci ale všetko znesú. Každí predsa chce získať ruku mladej, aj keď trochu nerozhodnej slečny. Preto sa aj ochotne vyspia so psíkom, rodinným miláčikom. Veď zajtra možno novým rodinným miláčikom bude aj jeden z nich.

Ráno preto dostanú ďalšiu úlohu. Otec kričí do megafónu a určuje chlapcom novú úlohu. Veľmi zaujímavú, na ráno tiež vhodnú ako rozcvičku. Náplňou je, čo najviackrát sa otočiť s fúrikom a ponosiť polená sem a tam, zároveň ich pri vykladaní aj pekne ukladať. Predsa to nie je len tak. Polienko za polienkom, fúrik za fúrikom. Povzbudení gestapáckym hukotom prídu až ku koncu, kde sa určil víťaz. Teraz sa môžu ísť obaja osprchovať. Podmienkou ale je, že nie v dome! Otázkou zostáva, kde našli sprchu tak ďaleko od svojho domova?!

Pekne voňaví a čistí idú variť. Do reštaurácie ockovho známeho vojdú ako tí praví gurmáni a šéfkuchári. Idú variť mozzarelu. Viete si predstaviť ako to dopadlo. Ale povedzme si, snaha bola. Opäť máme víťaza a ideme, šup, k poslednej úlohe. Obhájiť seba a odprezentovať, ako sa postarajú o jeho dcérku. Zopár krátkych viet, hapkanie a tápanie o starostlivosti. AAA-EEE a je to z neho vonku. Postará sa o dcéru aj o dom ak bude treba... Mmh, máme tu supermana.

Po tejto, už aj celkom príjemnej úlohe odídu obidvaja von, kde dostanú kľúč. Ten, ktorému sa podarí odomknúť, može vojsť a byť naďalej s jeho vyvolenou. Koľké šťastie. Princ a princezná sú opäť spolu. Šťastní, zamilovaní a plní radosti... do okamihu, kým princezná nezistí, že princ opäť nie je jediným, koho ľúbi a že do jej života vsúpil ďalší... Možno sa ale dočkáme pokračovania, druhej časti romanci

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?